Kije

Kije golfowe to nieodłączny i obowiązkowy element gry na polu golfowym. W związku z tym, że każdy golfista może mieć ich w swojej torbie golfowej zaledwie 14 warto zadbać o to aby wyróżniały się doskonałą jakością i technologią. W tej kategorii zarówno gracze z niskim handicapem, jak i osoby początkujące znajdą najwłaściwsze kije golfowe dla siebie. To właśnie one decydują o precyzji uderzenia. Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą naszych piłek golfowych.

Zapytaj Eksperta

7 dni w tygodniu pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt golfowy dopasowany do twoich potrzeb.

603 729 999

Pokazano 1-36 z 185 pozycji

Kije golfowe w naszym sklepie internetowym

Kije golfowe to nieodłączny i obowiązkowy element gry na polu golfowym. W związku z tym, że każdy golfista może mieć ich w swojej torbie golfowej zaledwie 14 warto zadbać o to, aby wyróżniały się doskonałą jakością, technologią i nieskazitelnym wykonaniem z dbałością o każdy - nawet najdrobniejszy i najbardziej niepozorny detal. W tej kategorii zarówno gracze z niskim handicapem, jak i osoby całkowicie początkujące znajdą najwłaściwsze kije golfowe dla siebie. To właśnie one decydują o precyzji uderzenia. Różnorodność kijów golfowych, które posiadamy w ofercie naszego sklepu internetowego, jest imponująca, dlatego też znalezienie najwłaściwszego może okazać się niemałym wyzwaniem. Warto zauważyć, że tych elementów zdecydowanie nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego golfisty.

Jaki powinien być kij golfowy?

O ile profesjonaliści lub osoby z doświadczeniem na polu golfowym dokładnie wiedzą, jakie akcesoria golfowe najlepiej dopasowują się np. do dłoni, a także jaka odzież golfowa jest najbardziej komfortowa w noszeniu, tak początkujący gracze zwykle będą potrzebować pomocy w wyborze najwłaściwszego zestawu golfowego na start. Jednak bez względu na to, na jakim poziomie gry są zawodnicy, zwykle usłyszeć można, że oryginalne produkty, pochodzące od cenionych i uznanych na rynku producentów są gwarancją jakości, a co za tym idzie - zadowolenia użytkowników. To właśnie takie produkty posiadamy w naszym profesjonalnym sklepie dla golfistów.

Zastanawiasz się, czym należy kierować się podczas wyboru najwłaściwszego kija golfowego? Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że każdy zawodnik ma nieco inną budowę ciała, różnorodny poziom siły, preferencje dotyczące stylu gry, czyli szeroko rozumiane predyspozycje do gry na polu golfowym. Dobierając najwłaściwszy kij golfowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • długość,
  • wielkość i grubość gripu,
  • twardość shaftu.

Jakie kije golfowe powinny znaleźć się w torbie golfisty?

Tym sposobem każdy z wyżej wymienionych elementów sprawi, że kij golfowy będzie miał zupełnie inne zadanie. Niewątpliwie jest to więc jeden z najważniejszych zakupów każdego golfisty. Najwyższa pora odpowiedzieć sobie, jakie kije do golfa powinny obowiązkowo znaleźć się w torbie każdego golfisty. Za najliczniejszą grupę kijów uznaje się irony, spośród których każdy powinien wyróżniać się nieco inną konstrukcją główki. Te zwykle wykorzystywane są podczas uderzeń na odległość 100-200 metrów. Bardzo często nazywane również żelazami.

Kije do golfa Wood doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy odległość jest większa niż wspomniane już 200 metrów. Mogą służyć do rozpoczęcia gry oraz wybicia piłeczki z obszaru teeboxa na możliwie, jak najdalszą odległość, ponieważ są to najdłuższe z kijów. Kolejnym kijem golfowym, o którym należy niewątpliwie wspomnieć, jest Putter, który często uznawany jest również za najważniejszy kij w torbie golfisty. Używany jest do uderzania piłki na greenie, czyli obszarze pola golfowego z najkrócej ściętą trawą. To właśnie tam znajduje się charakterystyczny dołek z flagą. Pozostałe kije golfowe, o których warto wspomnieć to Wedge (może okazać się niezwykle pomocny w wybiciu piłeczki np. z wody), Rescue - nazywany również hybrydą czy Drivery. Nie ulega wątpliwości, że wiedza o tym, do czego służy i za co odpowiada każdy rodzaj kija do golfa, może być uznana za wiedzę elementarną, bez której rozpoczęcie gry na polu golfowym byłoby zupełnie pozbawione sensu.

Callaway, Titleist i wiele innych cenionych marek

Wyżej wspomnieliśmy także o długości kija do golfa. Podczas wyboru pod uwagę należy wziąć m.in. wzrost golfisty czy odległość nadgarstka od podłogi. Warto zaczerpnąć także porady doświadczonego golfisty lub pracownika sklepu, który doradzi w wyborze najwłaściwszego kija do golfa zapewniającego pełen komfort gry i wygodę użytkowania.

Dzięki temu, że sprzęt golfowy dostępny w naszym sklepie internetowym pochodzi od najlepszych producentów, klienci mogą mieć pewność, że wybierają najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie. I tak kije do golfa, jakie posiadamy to m.in. Titleist, TaylorMade, Ben Sayers, Biomech, Callaway, Cleveland, Cobra golf, Future czy PING - dzięki temu każdy zainteresowany zakupem gracz znajdzie najwłaściwszy kij golfowy dla siebie. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami, jakie posiadamy w swojej ofercie. Różnorodne akcesoria golfowe lub piłki golfowe znajdą zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoje zmagania na polu golfowym. Zapraszamy!

Produkt dodany do ulubionych