Okulary

Możliwość precyzyjnego, niezakłóconego warunkami zewnętrznymi widzenia to dla każdego zawodnika podstawa udanej rozgrywki w golfa. Odpowiednio dobrane okulary chronią oczy przed słońcem, wiatrem i różnego rodzaju pyłkami. Warto poświęcić trochę czasu na dobranie właściwej pary dla swoich potrzeb.

Pokazano 1-26 z 26 pozycji

Rola dobrych okularów do gry w golfa

Dobrze dobrane okulary ściśle przylegają do twarzy i są wyposażone w odpowiednie noski oraz zauszniki, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zaczną spadać lub przesuwać się podczas gry. Ze względu na komfort zawodnika nie mogą one jednak zbyt mocno ściskać skroni ani swoim ciężarem powodować bólu u nasady nosa. Powinny być solidnie wykonane, starannie wyprofilowane i lekkie. Obojętnie czy są to okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, czy tzw. zerówki, można dobrać do nich soczewki o rozmaitych właściwościach takich jak poprawa postrzegania barw czy kontrastu. Istotną rolą okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed promieniowaniem UV. Istnieją modele zapewniające 100-procentową ochronę UV oraz egzemplarze o różnym stopniu przepuszczalności światła, dzięki czemu można w łatwy sposób dobrać odpowiednią parę na każdą pogodę. Dla wielu golfistów niemniej od walorów praktycznych jest estetyka okularów. Dzięki dużej różnorodności kolorów i stylów każdy zawodnik może dobrać parę pasującą do jego stroju golfowego.

Golf jest wielką przyjemnością, jeśli gra się w doborowym towarzystwie i jest się dobrze wyposażonym i przygotowanym na różne warunki pogodowe. Do jednego z najważniejszych akcesoriów golfisty należą dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, których szeroki wybór prezentujemy w sklepie epicgolf.pl. Oferujemy także etui, środki do czyszczenia okularów i inne dodatki. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami dostępnymi w naszej ofercie w tym m.in. parasoleręczniki czy rękawiczki.

Produkt dodany do ulubionych