Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że dopiero wyjście na pole golfowe to prawdziwa kwintesencja gry w golfa. To miejsce stworzone zostało zarówno z myślą o osobach początkujących, jak i profesjonalistach, przed którymi gra w golfa nie skrywa już żadnych tajemnic. Jakie znaczenie ma pole golfowe dla komfortu rozgrywek i zawodników? Nie zapominajmy, że golf to sport, który uprawiany jest na całym świecie, a co za tym idzie - w różnych warunkach pogodowych. Wybór pola golfowego nie powinien być więc przypadkiem. Mimo że przygotowując się do gry na polu golfowym zwykle gracze całą uwagę skupiają na doborze odpowiedniego sprzętu i wysokiej jakości akcesoriów, które w dużej mierze decydują o jakości gry, to równie ważnym aspektem rozgrywając turnieje, jest wybór pola golfowego.

Czym jest pole golfowe?

Pole golfowe to nic innego jak obszar liczący sobie od kilku do nawet kilkudziesięciu hektarów dedykowany właśnie do gry w golfa. Najpopularniejszym rodzajem jest 18-dołkowe pole, ale spotkać można również te zdecydowanie mniejsze, które liczą zaledwie 9 dołków. Golfista - bez względu na umiejętności i doświadczenie - musi pamiętać o tym, że każdy dołek posiada ściśle określoną liczbę uderzeń, które nazywane bywają również parami. W tym przypadku decydującym czynnikiem jest długość dołka, która może być rozegrana w 3, 4 lub 5 uderzeniach.

Ponadto nie występują tu żadne ograniczenia wiekowe. Małe 9-dołkowe pola perfekcyjnie sprawdzą się dla osób początkujących, które w golfie stawiają swoje pierwsze kroki. Na tym etapie zawodnicy poznają zasady wyboru piłki i innych akcesoriów golfowych, a także podstawowe zasady tego ekskluzywnego i wyrafinowanego sportu. Gra w golfa daje olbrzymie możliwości, a osób pragnących sprawdzić swoje siły zdecydowanie nie brakuje. A co w przypadku, gdy zawodników dopadnie zmęczenie? Niejednokrotnie zdarza się, że przy polu golfowym funkcjonuje basen lub luksusowe spa. To doskonały sposób na odprężenie i regenerację.

Pole golfowe? Warszawa zaskakuje ilością obiektów

Wracając jednak do tematu pola golfowego, to jako ciekawostkę warto wspomnieć, że jednym z najpopularniejszych pól golfowych na świecie jest Golf de Morfontaine położone około 45 km od Paryża. Miejsce to pobudza fantazję golfistów na całym świecie. Jest to jednak prywatny klub, z którego korzystać mogą wyłącznie członkowie oraz zaproszeni goście. Z kolei, jeżeli chodzi o Polskę, to za jedno z najlepszych pól golfowych uznawane jest First Warsaw golf & country club położone w Rajszewie - około 25 km od centrum Warszawy. Niepodważalnym atutem tego miejsca jest położenie w malowniczej scenerii dorzecza Wisły. To golfowe arcydzieło stworzone zostało przez master shapera Jamesa Harbucka. Warto wspomnieć również o położeniu w samym sercu Parku Narodowego Ławice Kiełpińskie.

Golf club dla początkujących i zaawansowanych

W województwie mazowieckim równie popularne pole to Sobienie Królewskie. To pole golfowe przyciąga zarówno zupełnie początkujących, jak i zawodowców, pragnących podszkolić i utrwalić zdobyte umiejętności. Ten klub golfowy wyposażony jest w rozbudowaną bazę treningową i akademię par 3.

Mieszkańcy Warszawy, a także zapaleni golfiści z całego świata mogą odwiedzić również strzelnice golfowe- tzw. driving range. W Warszawie prym wiodą Golf Parks Poland w Wilanowie i Wawa Golf na Mokotowie. Za kolejne polskie zagłębie pól golfowych uznawane jest Pomorze, gdzie popularnością cieszą się m.in. Tokary lub Postołowo. Wielu graczy przyciąga również Sierra Golf Resort, czyli obiekt położony w miejscowości Wejherowo około 23 km od Gdyni.

Nie oznacza to jednak, że wyłącznie w Warszawie i na Pomorzu golfiści mogą szkolić swoje umiejętności lub zdobywać doświadczenie. Doskonałe kluby golfowe, które warto wziąć pod uwagę, zlokalizowane są w całej Polsce. Wystarczy sprawdzić adres, przeczytać opinie osób zamieszczane w przeglądarce, spakować kije golfowe, piłkę, niezbędne akcesoria i gotowe. Zastanawiasz się, ile może kosztować gra w golfa na polu golfowym? Tutaj kwota jest bardzo zróżnicowana bo może zaczynać się od 100 zł, ale sięga też nawet do prawie 400 zł. Kolejnym ważnym aspektem jest również położenie, a także konkretny dzień tygodnia.

Dzięki temu, że pola golfowe znaleźć można w zasadzie w całej Polsce, każdy ma możliwość spróbowania swoich sił w rozgrywkach golfowych. Kluczowy jest tu oczywiście wybór dogodnego miejsca. Jakie wybrać pola golfowe? Warszawa oferuje ich najwięcej, ale nie zapominajmy - nie jest to jedyna opcja do wyboru.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

Używamy plików cookies, żeby zapewnić optymalne i bezpieczne przeglądanie naszej strony. Komplet informacji znajdziesz w polityce prywatności.