Jakie powinny być buty do golfa?

W Polsce gra w golfa z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Trzeba pamiętać jednak, że to jedna z tych dyscyplin sportowych, w której obowiązują ściśle określone zasady związane nie tylko z przestrzeganiem reguł, ale również ubiorem. Aby móc dumnie kroczyć do ostatniego dołka, konieczne jest wyposażenie w odpowiednie buty golfowe. Te powinny zapewniać nie tylko wygodę, ale też bezpieczeństwo - zarówno dla zawodnika, jak i jego przeciwników. To właśnie dlatego właściwe obuwie powinno spełniać szereg ściśle określonych warunków. W jakie buty warto zabrać ze sobą na pole golfowe? Czym powinno charakteryzować się obuwie, aby wpływało na komfort gry? Zapraszamy do artykułu.

Buty do golfa- zbiór najważniejszych informacji

Prawdopodobnie każdy początkujący gracz zgodzi się z faktem, że wybór najwłaściwszych butów do golfa może przysporzyć sporo problemów. Głównym powodem jest oczywiście różnorodność towaru, jaką oferują profesjonalne sklepy golfowe. Wśród przeróżnych modeli, pochodzących od różnych producentów można się dosłownie pogubić. To właśnie dlatego kupując obuwie, należy bezwzględnie pamiętać o tym, że w tym przypadku najważniejszą cechą jest przyczepność. Idealne buty do golfa powinny dodatkowo wyróżniać się także pełnym dopasowaniem do różnych, niekiedy nawet śliskich nawierzchni. Nie zapominajmy, że golf jest sportem, który w zdecydowanej większości przypadków rozgrywany jest na otwartej przestrzeni. Pogoda, jak wiadomo, bywa zmienna i kapryśna - jednak w tym przypadku nie powinna decydować o komforcie rozgrywek czy wyniku.

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy niewątpliwie zwrócić uwagę, kupując buty do golfa męskie i damskie będzie zapewnienie właściwej amortyzacji, ponieważ zawodnicy podczas gry bardzo często odwróceni są bokiem do piłki. Kluczowe jest tu więc właściwe rozłożenie ciężaru ciała. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, aby buty były z kolcami, czyli inaczej buty ze spikami - to właśnie ten element odpowiedzialny jest za właściwą przyczepność do podłoża. To szczególnie istotne w trakcie wychyleń sylwetki lub zmianach w pozycji czy ułożeniu ciała. To klucz do sukcesu, aby faktycznie móc zacząć mówić o grze w golfa. Buty dostępne w profesjonalnych sklepach internetowych zwykle dzielą się na obuwie miękkie i twarde - te pierwsze zalecane są w zdecydowanej większości przypadków. Ten rodzaj obuwia wyróżnia się przede wszystkim lekkością i perfekcyjnym dopasowaniem do stopy.

Buty golfowe - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

buty do golfa

Z kolei buty twarde to te, które wyróżniają się nienaganną przyczepnością i stabilnością. Gwarantujemy, że lekkie i stabilne buty do golfa w dużej mierze wpłyną na jakość gry! To niezwykle istotne. Dodatkowo podeszwa powinna zapewniać wygodę podczas marszu i przemierzaniu kolejnych dołków. Obawiasz się, że buty z kolcami nie są dla Ciebie? Bez obaw! W naszej ofercie posiadamy również bez spików, które są wygodne, oddychające i bardzo lekkie.

Jak już wspominaliśmy, pola golfowe w Polsce w zdecydowanej większości oznaczają grę na otwartej przestrzeni. W związku z tym zawodnicy bardzo często nie mają wpływu na pogodę czy warunki atmosferyczne. Doskonale byłoby, gdyby niespodziewany deszcz, wiatr lub wichura nie wpływały na jakość gry. Uniknięcie przysłowiowej "kałuży" w butach czy przemarzniętych stóp jest możliwe. Tutaj kluczowy jest jednak zakup obuwia wodoodpornego, który przetrwa nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dzięki temu, że obecnie na rynku wybór najróżniejszych produktów jest bardzo szeroki, to każdy klient znajdzie model lub modele w pełni dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań. Co ciekawe, wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, coraz większą popularnością cieszą się buty wykonane z materiałów, które pochodzą z recyklingu lub tych wykonanych z wegańskich materiałów. Pełna wygodna przy jednoczesnym dbaniu o środowisku lub zrezygnowaniu z korzystania z materiałów pochodzenia zwierzęcego? To możliwe! Niektóre z nich mogą posiadać dodatkowo ocieplenie, dzięki czemu perfekcyjnie sprawdzą się wtedy, gdy temperatura na zewnątrz zdecydowanie nie rozpieszcza.

Buty do golfa męskie i damskie - sprawdź nasza ofertę

W naszej ofercie posiadamy buty do golfa pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów. Dzięki temu są gwarancją wytrzymałości, komfortu i perfekcyjnej przyczepności. Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar butów do golfa? Nie ulega wątpliwości, że może to być dość kłopotliwe zadanie, ponieważ obuwie golfowe wyróżnia się dość nietypowymi parametrami. Odpowiednie obuwie to takie, które pod żadnym pozorem nie uciska stopy, a także trzyma ją stabilnie - mniej więcej na wysokości pięty. Nawet jeżeli doskonale znasz rozmiar wkładki, to pamiętaj o tym, aby wybrać buty około 0,5 centymetra większe - stopa w dalszym ciągu nie będzie poruszać się swobodnie w bucie, a Ty z powodzeniem włożysz grubsze skarpetki w trakcie chłodów. Koniecznie przyjrzyj się butom, jakie oferuje nasz sklep internetowy. Odpowiednią odzież i akcesoria znajdą tu zarówno kobiety, jak i mężczyźni! Gwarancja zadowolenia i satysfakcji.

Produkt dodany do ulubionych