Mimo że piłki golfowe wydają się jedynie niewielkimi i bardzo niepozornymi akcesoriami, to bez nich rozpoczęcie rozgrywek na polu golfowym nie byłoby możliwe. W związku z tym, że golf niemal na każdym kroku zyskuje nowych fascynatów, to wybór najwłaściwszych sprzętów i akcesoriów może okazać się sporym wyzwaniem. Dopiero zaczynasz przygodę z golfem i zastanawiasz się, jakie piłeczki golfowe będą najlepszym wyborem na start? Jesteś profesjonalistą i chcesz poprawić jakość gry? Odpowiedzi zarówno na te, jak i inne pytania udzielimy w poniższym artykule. Podpowiemy również, na jakie parametry warto zwrócić uwagę kupując piłeczki oraz inne akcesoria. Zapraszamy do lektury!

Modele piłek golfowych a umiejętności gracza

Na początku warto wspomnieć, że piłki golfowe powinny być dobierane w zależności od doświadczenia gracza. Modele piłek są bardzo zróżnicowane, a niekiedy zdarza się, że poszczególne różnice między nimi - szczególnie te wizualne - są w zasadzie niedostrzegalne. Wyróżniamy 5 stopni doświadczenia, od których zależeć będzie m.in. to, jakie akcesoria golfowe warto rozważyć. Mowa tu o:

  • początkujących, czyli osobach, które na polu golfowym stawiają swoje pierwsze kroki. Ta grupa uczy się poprawnego uderzenia i techniki. Najlepsze okażą się w tym przypadku relatywnie miękkie piłki golfowe, które dodatkowo są dosyć tanie, ale też łatwo wybaczają wszelkie niedociągnięcia.
  • amatorach, czyli wszystkich tych, którzy mogą poszczycić się już niewielkim doświadczeniem i znajomością podstawowych zasad gry w golfa. W tym przypadku rekomendowane są nieco twardsze piłki golfowe.
  • średnio zaawansowanych, miłośnicy tego sportu, którzy są na dobrym poziomie i w rzeczywistości dzieli ich zaledwie krok od tego, aby stać się doświadczonymi graczami. Podczas treningu zawsze dają z siebie wszystko, dzięki czemu z powodzeniem mogą zaopatrzyć się w piłki dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Na tym poziomie warto już rozważyć zakup firmowych piłek o co najmniej trzech warstwach, które gwarantują odpowiednią jakość.
  • doświadczonych graczach, których piłki golfowe powinny spełniać pewne warunki, jak chociażby pełne dopasowanie do sposobu odbijania, a także mocnych i słabszych stron,
  • profesjonalistach, dla których piłeczki wpływają jednocześnie na komfort i jakość gry. Ich wybór nie powinien być kwestią przypadku. Większość najlepszych golfistów decyduje się na jedną z trzech topowych piłek - Titleist Pro V1, Callaway Chrome Soft lub Taylormade TP5.

Piłeczki golfowe dla początkujących i zaawansowanych

Osoby, które w golfie stawiają swoje pierwsze kroki, mogą czuć się nieco zagubione odwiedzając sklep internetowy lub stacjonarny, który w ofercie posiada ubrania, akcesoria golfowe czy buty dedykowane do gry w golfa. Towar ten na tle pozostałych wyróżnia się przede wszystkim jakością. Dodatkowo ilość poszczególnych akcesoriów jest naprawdę imponująca. Tylko tym sposobem możliwe jest pełne dopasowanie i dostarczenie klientom wszystkiego, czego obecnie potrzebują i oczekują. Jakie piłeczki golfowe sprawdzą się podczas gry w golfa? Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto przyjrzeć się parametrom, ponieważ poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko budową, ale również formą i konstrukcją. Jak odnaleźć najwłaściwszą piłkę w wypełnionym po brzegi sklepie lub magazynie? Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że piłki muszą spełniać ściśle określone w regulaminie dane techniczne. Piłka golfowa nie może ważyć więcej niż 45,93 gram i być mniejsza niż 42,67 mm. Chodzi o to, aby prędkość piłki podczas gry nie przekraczała 76,2 m/s (274,32 km/h).

Na tym etapie warto pamiętać przede wszystkim o tym, że poszczególne piłki golfowe mogą być klasyfikowane w zależności od rodzaju. I tak piłki golfowe jednoczęściowe są zdecydowanie najtwardszymi akcesoriami ze wszystkich. Odpowiednio dobrane tworzywo gwarantuje dodatkowo dostarczenie odpowiedniej relacji twardości i stosunkowo dużej wytrzymałości. Na początku sporym wyzwaniem może okazać się ich kontrolowanie. Piłki golfowe w najprostszym wydaniu składają się z dwóch warstw, natomiast te najbardziej zaawansowane mają ich aż pięć. Każda kolejna warstwa czyni piłkę bardziej uniwersalną- wiele warstw pozwala połączyć golfową wodę z ogniem, czyli daje miękkie odczucie przy puttowaniu a twardość przy drive’ach, a co za tym idzie dystans.

Z czego wykonana jest piłka golfowa?

Wielu klientów zapomina również o tym, że golf to nie jedyny sport, w którym dozwolone jest stosowanie piłeczek golfowych. Te doskonale sprawdzą się również podczas gry w minigolfa lub offgolfa. Dzięki temu, że dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dodatkowo cieszą oko. Nie bez znaczenia są również materiały, z których została wykonana dana piłeczka. Najnowocześniejsze dostępne na rynku modele piłek to te wykonane z tworzyw sztucznych jak żywica czy guma. Wiele zależy również od powłoki zewnętrznej, która często wzmocniona jest za pomocą ionomeru, uretanu czy surlynu.

Cena poszczególnych piłek golfowych zależy przede wszystkim od ilości warstw, a także materiału, z którego została wykonana. Na uwagę zasługuje również konstrukcja, która odpowiada za lot piłki (od trajektorii płaskiej do bardzo wysokiej), a także spin piłki, decydujący o odległości uderzenia. Osoby początkujące swój wybór mogą kierować ku piłeczkom tańszym, które prawdopodobnie - szczególnie na początku - niejednokrotnie wylądują w pobliskim stawie lu b jeziorze. Koszyk zakupowy doświadczonych graczy powinny wypełniać piłeczki o średniej kompresji. Ich cena jest nieco wyższa, ale jednocześnie wpływa to na komfort gry.

Akcesoria golfowe na każdą kieszeń

Piłki golfowe treningowe dostępne zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym to te w zestawach pakowanych po kilka lub kilkanaście sztuk. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Mimo to jednoznacznie wpływają na lepsze wyniki i umiejętności golfistów. Trening czyni mistrza! Piłki golfowe premium dedykowane są dla średnio-zaawansowanych lub zaawansowanych graczy, którzy dążą przede wszystkim do tego, aby uzyskać pełną kontrolę nad wszystkimi rodzajami uderzeń. Ponadto w ofercie posiadamy piłeczki golfowe budżetowe, rekreacyjne, a także prezentowe, które wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych.

Wybór piłki golfowej jest w zasadzie tak samo ważny, jak znalezienie najwłaściwszych kijów golfowych. Kolejnymi ważnymi elementami są również wysokiej jakości akcesoria jak, chociażby torby, wózki czy elektronika. Dokonanie odpowiedniego zakupu wpływa na komfort i jakość gry na polu. Warto sięgać po sprzęty pochodzące od znanych i cenionych producentów. To gwarancja pełnego zadowolenia i satysfakcji!

Produkt dodany do ulubionych