Odzież golfowa, czyli must have każdego golfisty 

Golf to sport, który wymaga od zawodników wykonywania imponującej ilości ruchów. Dlatego też konieczne jest, aby gracze nosili nie tylko stylowe i zgodne z etykietą ubrania, ale również wygodne i pomagające w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała - zarówno latem, jak i zimą. O ile generalny wygląd zakupionej odzieży golfowej w dużej mierze zależeć będzie od osobistych preferencji gracza, to istnieją pewne ogólne zasady, o których należy bezwzględnie pamiętać podczas zakupowego szaleństwa. Dotyczy to zarówno zakupu koszulek, jak i spodni czy butów. Jaka powinna być więc odpowiednio dobrana odzież golfowa? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

 Na początku warto wspomnieć o tym, że niektóre elementy stroju golfisty, będą znacząco odbiegać od tych znanych z tradycyjnego ubioru. Dlatego tak ważne jest, aby jeszcze przed rozpoczęciem gry na polu golfowym, upewnić się, czy wszystkie ubrania są wystarczająco luźne tak, aby nie krępowały ruchów lub nie ograniczały też zakresów. 

 Należy pamiętać jednocześnie o tym, że ubrania golfowe należy dobierać w zależności od warunków pogodowych. 

Odpowiednie buty golfowe 

Dobór odpowiednich typów i modeli butów golfowych, które doskonale sprawdzą się podczas gry to klucz do sukcesu na polu golfowym. Te oprócz tego, że stanowią doskonałe uzupełnienie stroju golfistów, decydują również o komforcie i jakości gry. Dzięki nim możliwe jest także powstrzymanie stopy przed nieplanowanym poślizgiem, który mógłby zakończyć się poważną kontuzją. Ponadto wysokiej jakości buty golfowe będą wodoodporne i z powodzeniem poradzą sobie z odprowadzaniem wody, która niejednokrotnie można znaleźć się na polu golfowym.  

 

Podczas zakupów butów do golfa, z łatwością zauważyć można, że istnieją tu dwa główne typy: tradycyjne i hybrydowe. Tradycyjne buty do golfa są z reguły zarezerwowane dla bardziej formalnych rozgrywek, a buty hybrydowe idealnie sprawdzą się podczas tradycyjnej, rekreacyjnej gry na polu golfowym. Buty golfowe dostępne w naszym sklepie internetowym podzielone są na buty damskie, męskie i juniorskie, a konkretne modele to m.in. Ecco Men Golf Biom H4 Black Dritton czy Callaway Apex Junior White/Black. 

Koszulki golfowe

Istnieje wiele różnych modeli koszulek golfowych, które doskonale wpiszą się w etykietę golfowego savoir-vivre. W naszym sklepie internetowym znaleźć można różnorodne modele kijów golfowych, które dodatkowo wyróżniają się niepowtarzalnym stylem, intensywnością kolorów i jakością tkanin - dzięki temu można wybrać te, które najlepiej pasują do potrzeb i preferencji golfisty. Koszulki golfowe mogą wyróżniać się również kołnierzykiem zapinanym na guzik - wówczas mówimy, że są to koszulki polo. Koszulki golfowe wyróżniają się nadzwyczajną lekkością, a dodatkowo łatwością zakładania i zdejmowania. Różnorodne modele pozwalają na dobór koszulki, która w pełni odzwierciedli osobisty styl i pomoże wyróżnić się na polu golfowym.

Spodnie

Decydując się na zakup najwłaściwszych spodni golfowych, możliwości wyboru są bardzo różnorodne. Te mogą być wykonane zarówno z bawełny, jak i tkanin syntetycznych - w rzeczywistości wybór zależeć będzie od preferencji. Warto pamiętać jednak o tym, aby wybierać wysokiej jakości, oddychające materiały, które zapewniają pełen komfort podczas stawania ruchów. Spodnie golfowe zapinane na guziki bez wątpienia okażą się odpowiednie podczas ważnych rozgrywek lub zawodów, dodaje to stylizacji elegancji i formalnego charakteru. 

Płaszcze i kurtki


Jeśli grasz w golfa w chłodniejsze dni, prawdopodobnie konieczne okaże się założenie płaszcza lub kurtki. Oprócz zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła może to być również doskonały sposób na pokazanie swojego własnego i zupełnie indywidualnego stylu. W naszej kategorii kurtki golfowe odpowiedni model znajdą dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W momencie, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, konieczne może okazać się również założenie rękawiczek golfowych utrzymujących ciepło. 

Rękawiczki golfowe - nie tylko zimą 

Podczas, gdy część golfistów rozważa noszenie rękawiczek tylko wtedy, gdy jest zimno, należy pamiętać, że te należy nosić również latem, aby chronić ręce przed pęcherzami i innymi urazami. Wysokiej jakości kije golfowe pomagają dodatkowo w znacznej poprawie przyczepności dłoni do kija golfowego.

 Oprócz odpowiedniej odzieży golfowej na komfort gry mogą wpłynąć również… akcesoria i gadżety takie, jak chociażby aplikacje, które są pomocne w znalezieniu pobliskiego pola golfowego czy doborze właściwego kija do dłoni. Możliwości są naprawdę imponujące.

Produkt dodany do ulubionych