Masz dość nieustannego i natarczywego grzechotania kijów do golfa, które uderzają o siebie na każdej nierówności? Zdarza się, że sięgając po dziewiątkę, wyciągasz siódemkę, przez co zupełnie tracisz koncentrację? Cenisz doskonały design i najwyższą jakość wykonania? Wygląda na to, że torby golfowe Bennington będą spełnieniem Twoich marzeń. Te akcesoria do golfa to świetny wybór zarówno dla profesjonalnych zawodników, jak i amatorów, którzy na polu golfowym stawiają swoje pierwsze kroki. Dlaczego warto wybrać właśnie te torby do golfa? Powodów jest kilka, a jednym z nich jest fakt, że posiadają one unikalny system Quiet Organizer eliminujący stukanie o siebie główek. Dodatkowo doskonała organizacja komór zapobiega plątaniu się kijów golfowych. Na tym jednak nie koniec zalet, jakie niesie ze sobą ten zakup! Ponadto torby na kije do golfa Bennington:

  • są funkcjonalne, ponieważ mają dużo miejsca do przechowywania,
  • posiadają wodoodporną konstrukcję,
  • tworzone są przez kalifornijskich pasjonatów golfa,
  • zapobiegają niszczeniu kijów do golfa, ponieważ poszczególne komory rozdzielone są na całej długości.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że te akcesoria do golfa powinny być nie tylko komfortowe i funkcjonalne, ale również pakowne. Torba musi pomieścić bowiem aż 14 kijów. Nie zapominajmy jednocześnie, że każdy kij przeznaczony jest do wykonania zupełnie innego rodzaju ruchu, a co za tym idzie – uderzenia. Co ważne, różnią się od siebie też długością, wagą czy kształtem główki. To doskonały moment, aby odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie rodzaje kijów do golfa wyróżniamy. A tych zdecydowanie nie brakuje.

Jakie są rodzaje kijów do golfa?

Jednym z najdłuższych jest Driver, który używany jest podczas wybijania piłeczki z punktu startowego, czyli tzw. obszaru tee - możliwie jak najdalej. Dzięki temu każde kolejne uderzenie będzie o wiele łatwiejsze i oczywiście przyjemniejsze! Kolejnym rodzajem kija, którego nie może zabraknąć w torbie żadnego golfisty, jest Putter. Jest to specjalista od uderzeń w piłeczkę toczącą się po greenie (miejsce, w którym trawa osiąga zaledwie około 5 mm długości i znajduje się tam flaga oraz dołek).

Na uwagę zasługuje również kij zwany Wedge, czyli ten, który używany jest wtedy, gdy piłeczka ma polecieć wysoko, ale niezbyt daleko. Najwięcej miejsca w tobie golfistów zajmują kije zwane Irons, ponieważ jest ich aż około 10. Każdy z nich nieco się od siebie różni i używane są, aby piłeczka (przy takiej samej sile uderzenia) osiągała różne długości. Woods to kij z największą główką. Oznacza to tyle, że piłka do golfa poleci najdalej.

Jak wybrać najwłaściwsze kije do golfa?

W tym przypadku podobnie, jak w doborze butów czy innych akcesoriów, wszystko zależy od preferencji i upodobań. Ile ludzi tyle opinii i przekonań. Jedno jest jednak pewne – dobrze skompletowany zestaw kijów do golfa, który sprawdzi się w każdej sytuacji to absolutna podstawa! To właśnie dlatego kije do golfa w innowacyjnych torbach Bennington układane są sekcjami, dzięki czemu sprzęt jest jeszcze lepiej chroniony przed zniszczeniami i ewentualnymi uszkodzeniami. Tak wygląda golfowy must have!

Jeśli chodzi o zalety, jakie niesie ze sobą zakup tej konkretnej torby na kije do golfa, to warto wspomnieć o przemyślanym a przez to satysfakcjonującym projekcie. Zorganizowany w specjalny sposób top pozwala z łatwością zauważyć brakujący kij (lub kije!) i niezwłocznie zareagować. Dzięki temu pierwsze sukcesy w tym niesamowitym sporcie zauważalne będą znacznie szybciej. W związku tym, że wybór sprzętu do golfa to nie lada wyzwanie, Bennington zadbał o to, aby każda przegroda zabezpieczona była wodoodporną i niepękającą pianką. Zapewnienie ochrony i komfortu podczas wyjazdu jest niezwykle ważne.

Wykonanie ma znaczenie

Jak już wspominaliśmy, torby Bennington tworzone są przez golfistów – dla golfistów. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość wykonanych akcesoriów do golfa. Nie bez przyczyny torby wykonane są z miękkiego i niezwykle szlachetnego materiału Leatherfeel, który dodatkowo jest znacznie łatwiejszy w pielęgnacji niż skóra naturalna. Ponadto zastosowano wysokiej jakości materiał high-tech, który na tle pozostałych charakteryzuje się przede wszystkim wysoką odpornością na przetarcia. W tym przypadku cena zdecydowanie idzie w parze z jakością!

Co w przypadku gdy podczas rozgrywek spadnie deszcz? Bez obaw! Torba na kije do golfa Bennington dzięki specjalnie klejonym szwom i wodoszczelnym materiałowi chroni sprzęt do golfa przed zamoknięciem. Co więcej, sprzedawana jest w komplecie z przeciwdeszczowym pokrowcem oraz paskiem do przenoszenia. Czym jeszcze wyróżnia się ta torba na tle pozostałych, jakie możemy dostrzec na sklepowych półkach?

  • Z tyłu torby znajduje się dodatkowa kieszeń na akumulator do wózka elektrycznego, która może być używana np. jako schowek.
  • Posiadają specjalne uchwyty do podnoszenia na dole i na górze lub, w zależności od modelu, po bokach torby.
  • Torba Bennington jest dobrze zorganizowana. Ma nie tylko uchwyt na parasol, czy ręcznik, ale nawet na rękawiczki, już nie musisz upychać ich po kieszeniach.

Wiodące na rynku marki golfowe dokładają wszelkich starań, aby na każdym kroku zaskakiwać swoich klientów coraz to bardziej innowacyjnymi i nieoczekiwanymi produktami, rozwiązaniami czy funkcjami. W związku z tym, że wybór akcesoriów do golfa jest obecnie bardzo imponujący, warto mieć pewność, że nabywamy sprzęt najwyższej jakości. Tym sposobem zainwestowane pieniądze nie zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto, a komfort i przyjemność, jaką przyniesie ze sobą gra w golfa, będzie o wiele większa!

Produkt dodany do ulubionych

Używamy plików cookies, żeby zapewnić optymalne i bezpieczne przeglądanie naszej strony. Komplet informacji znajdziesz w polityce prywatności.