Najlepszy wózek golfowy - czyli jaki?

Każdy golfista po pewnym czasie stanie przed nie najprostszym wyborem najwłaściwszego sprzętu, dzięki któremu gra w golfa stanie się czystą przyjemnością. O ile wybór niektórych akcesoriów może zostać nieco odłożony w czasie, tak w inne zdecydowanie lepiej wyposażyć się już na starcie. Wspomniane rozterki mogą dotyczyć m.in. zakupu wózków golfowych, ponieważ profesjonalne sklepy golfowe dysponują zróżnicowanym sprzętem, pochodzącym od różnych producentów. Dodatkowo kolejną kwestią, która może decydować o zakupie konkretnego wózka golfowego będzie specyfikacja lub przekrój cenowy. Jak widać, możliwości jest wiele. To właśnie dlatego w poniższym artykule odpowiemy sobie na pytanie o to, jaki wózek golfowy sprawdzi się najlepiej dla amatorów i początkujących, a na jaki powinny zwrócić uwagę osoby, które w golfie nie są już całkowicie "zielone". Lepszym wyborem są tradycyjne wózki golfowe czy może wózki elektryczne? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Wózki golfowe, czyli gwarancja komfortu

Zacznijmy od tego, czym w zasadzie są wózki golfowe. Otóż to nic innego, jak niewielkie pojazdy, które umożliwiają golfistom zdecydowanie lepsze i sprawniejsze przemieszczanie się z torbą po polu golfowym. Tym prostym sposobem zawodnicy mogą w pełni skupić się na grze, nie tracąc dodatkowo energii na dźwiganie ze sobą ciężkich sprzętów. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale zawodnicy w ciągu zaledwie jednej rundy mogą przemierzyć nawet dystans ponad 10 kilometrów. Tutaj warto zauważyć, że każdy golfista w swojej torbie może mieć nawet 14 kijów golfowych. To właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby przemieszczanie się po trawiastych terenach, a także pokonywanie zboczy było możliwie jak najprzyjemniejsze. Na co zwrócić uwagę w wózkach golfowych? Przede wszystkim jeszcze przed wyborem przyszły użytkownik powinien jasno określić:

  • częstotliwość gry w golfa,
  • aktualne umiejętności i poziom,
  • możliwości finansowe,
  • oczekiwania związane z użytkowaniem sprzętu.

Przekrój cenowy wózków golfowych jest zróżnicowany

jaki wózek golfowy

Gracze, którzy zdecydowali się kupić wózek golfowy często podkreślają, że jest to najlepsza inwestycja, jakiej tylko mogli dokonać. Warto zauważyć, że sklepy golfowe oferują klientom zarówno małe wózki golfowe, ale także te zdecydowanie większe, które z powodzeniem pomieszczą nie tylko kije golfowe, ale też wszystkie inne niezbędne akcesoria golfowe, dzięki którym możliwe będzie czerpanie maksymalnej satysfakcji z rozgrywek. Co więcej, wielu graczy - zwłaszcza profesjonalistów - jednoznacznie uważa, że odpowiedni wózek golfowy jest czymś w rodzaju luksusowego i samochodu. Nic dziwnego, że są w stanie zapłacić tak imponujące sumy. W naszym sklepie internetowym ceny wahają się od kilkuset złotych - dotyczy to m.in. wózków manualnych do nawet kilkunastu tysięcy, czyli wózki premium. To doskonały moment, aby nieco więcej opowiedzieć sobie o każdym z rodzajów wózków, jakie spotkać można w ogłoszeniach i ofertach poszczególnych sklepów golfowych. Jak już wiadomo, oferta jest mocno zróżnicowana!

Wózki elektryczne na start - garść praktycznych porad

I tak wózki golfowe manualne to te, które są pozbawione dodatkowego napędu. Jednak to właśnie ten wózek jest najlżejszy. Doskonale sprawdzi się więc dla amatorów i osób, które są na początku swojej golfowej drogi. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne, posłuży w nienagannym stanie przez długie lata. Dzięki prostej konstrukcji wyróżnia się dodatkowo niezawodnością, funkcjonalnością i solidnością. W zależności od modeli moga to być wózki trzy lub dwukołowe.

Ilość kół w dużej mierze wpływa na łatwiejsze, a jednocześnie znacznie stabilniejsze operowanie i prowadzenie wózka. Wózki golfowe 2-kołowe są zgrabniejsze i poręczniejsze, a co za tym idzie - wyróżniają się mniejszą wagą. Z kolei wózki 3-kołowe mimo większej wagi wymagają włożenia mniejszego nakładu siły podczas pokonywania kolejnych kilometrów po trawiastej powierzchni. W zdecydowanej większości wózków ich wysokość może być z powodzeniem regulowana, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z tym, aby dopasować go do wzrostu gracza. Zwykle wykonane są z następujących materiałów:

  • stali nierdzewnej,
  • carbonu,

W momencie, gdy stwierdzisz, że najbardziej podstawowy rodzaj wózka manualnego przestał był dla Ciebie wystarczający z powodzeniem nadasz mu drugie życie! Osób rozważających zakup wózków manualnych zdecydowanie nie brakuje. A Ty będziesz mógł ze spokojem zacząć przeglądać kategorie, które oferują wózek elektryczny.

Wózek elektryczny może ułatwić rozgrywki na polu golfowym

wózek do golfa

Te rodzaje wózków golfowych cieszą się coraz większą popularnością i w zasadzie na każdym kroku zyskują kolejnych wiernych użytkowników. Nic dziwnego, wyróżniają się bowiem nadzwyczajnym komfortem płynącym z użytkowania. Oprócz niebywałego komfortu, jaki niesie ze sobą przemieszczanie się z wózkiem golfowym, możliwe jest dodatkowo zaoszczędzenie olbrzymiej dawki energii. Tym prostym sposobem z powodzeniem spożytkujesz zapasy energii na celne i mocne uderzenia.

Warto zauważyć jednocześnie, że wykonane są z niebywale trwałych i dobrych jakościowo materiałów - w tym m.in. włókno węglowe lub tytan. Komfort połączony z doskonałymi aspektami wizualnymi? Obok tego efektu trudno jest przejść obojętnie. Przekonaj się na własnej skórze, że nawet najdłuższe przeprawy z kijami mogą być czystą przyjemnością, ponieważ napęd elektryczny może mieć olbrzymią moc sprawczą. Niekiedy zdarza się, że rozgrywki golfowe prowadzone są w pełnym słońcu, silnym deszczu, a nawet wówczas, gdy na zewnątrz panuje silny wiatr - to najlepszy sposób na to, aby zaoszczędzić dużą dawkę energii i spożytkować ją dopiero w trakcie gry. Z kolei elektryczne wózki golfowe premium dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego wyróżniają się dodatkowo możliwością kontroli prędkości najazdowej i elektronicznego hamulca postojowego. Tym prostym sposobem możliwe jest wyeliminowanie potrzeby ręcznej regulacji prędkości przez golfistę m.in. podczas schodzenia w dół.

Jak widać, odpowiedni wózek golfowy jest w stanie znacznie ułatwić funkcjonowanie na polu golfowym, a także zaoszczędzić olbrzymią dawkę energii. Nie zapominajmy, że przemierzanie pola golfowego z dodatkowym obciążeniem może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Warto więc zadbać o to, aby maksymalnie ułatwić i usprawnić to działanie.

Produkt dodany do ulubionych